برش به ابعاد دلخواه و شکلهای مختلف به درخواست شما ضربه گیر- اسفنج- پلی اتیلن- پلی یورتن- فوم- کفی- پرس کاری- برش کاری- لیزر- ضربه گیر ماشی یا خودرو- ضربه گیر ماشین آلات صنعتی- ضربه گیر ماشین آلات پلاستیکی- چسب دو طرفه- لمینت کاری- فوم چسبی- ساخت جعبه هدیه- ساخت تیغه دایکات- ساخت تیغه آهنی- نوار بری- برش کاری- ضربه گیر و لرزه گیر ماشین

فوم بسته بندی چیست ؟

یکی از دغدغه های مهم و اساسی تولید کنندگان سالم رسیدن مواد و محصولات تولید شده از محل تولد به محل مصرف می باشد که از فوم های بسته بندی برای این امر استفاده می کنند ، بنابرین فوم  هایی که برای بسته بندی موادی غذایی و دارویی و برقی و الکترونیکی و وبه طور کلی مواد ظریف و حساس استفاده می شود را فوم بسته بندی گویند که هر چه قدر فوم های بسته بندی با کیفیت تر و مرغوبتر باشند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند .

 

 

 

خصوصیات فوم های بسته بندی ؟

فوم های بسته بندی دارای خصوصیات و مزایایی می باشند که آن ها را پرکاربردتر می نماید از جمله این خصوصیت می توان به سبک و کم وزن بودن آن اشاره کرد که این خصوصیت باعث می شود تا جنس مورد نظر متحمل وزن اضافی نشود . از خصوصیت های دیگر می توان به رنگ بندی متنوع و همچنین خاصیت ضربه گیری و جذب شوک به آن اشاره کرد فوم های بسته بندی همچنین ضد آب و ضد رطوبت و مقاوم در برابر سرما و گرما نیز می باشند .
در صورتی که فوم های بسته بندی از ضخامت و چگالی و سختی مناسبی برخوردار نباشند به مرور زمان کاربرد خود را از دست داده و تغییر حالت می دهند .
علاوه بر این ها فوم های بسته بندی باید دارای خاصیت ضربه پذیری بسیار بالایی باشند تا زمانی که متحمل فشار می شوند و یا در هنگام حمل زمانی که بیوفتند مقاوم باشند و به محصول مورد نظر ضربه و صدمه وارد نشود بنابرین ضخامت فوم های بسته بندی به کار رفته در محصولات مختلف متفاوت می باشد و به نا به ظریف و حساس بودن و نوع کاربرد محصولات مختلف متفاوت می باشد .

 

 

 

انواع فوم های بسته بندی :

از فوم های مختلفی برای استفاده در بسته بندی محصولات استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به فوم پلی اتیلن و فوم های پلی یورتان و فوم های پلی استایرن و حتی از فوم های ارزان و یا خرده فوم ها استفاده کرد .

 

 

 

کاربرد فوم های بسته بندی :

فوم ها و یونولیت های بسته بندی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی بهداشتی و برقی و الکترونیکی و ظروف شیشه ای و حساس شکننده استفاده می شوند تا هنگام انتقال از محل تولید به محل مصرف در اثر ضربه و رطوبت دچار آسیب و شکنندگی نشوند بر همین اساس فوم های بسته بندی کاربرد های زیادی در بسته بندی محصولات دارند و یکی از بهترین انواع بسته بندی ها به شمار می آیند.
فوم های بسته بندی زمانی برای بسته بندی محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرند که مواد غذایی باید مدت زمان زیادی را بیرون از یخچال قرار گیرند یا اینکه به مدت طولانی در معرض محیط قرار گیرند.
از فوم های بسته بندی در بسته بندی طلا جات و جواهرات و همچنین به عنوان درز گیر در خودروها نیز استفاده می شود.
فوم های بسته بند می توانند به عنوان محافظ برای بسته بندی کلیه اشیا مورد استفاده قرار گیرند در عایق کاری و بسته بندی لوازم یدکی و محصولات نظامی نیز از آن ها استفاده میشود .
فوم های بسته بندی به دلیل خاصیت عایق حرارتی بودن و ضد رطوبت بودن در بسته بندی مواد غذایی پخته شده و همچنبن غذا های فاسد شونده مانند غذا های دریایی از قبیل ماهی و میگو .. و میوه و سبزیجات نیز استفاده می شوند.
در ادامه مطالب باید اضافه کرد که هر چه قدر زیبایی و جذابیت در بسته بندی محصولات بیشتر باشد جذابیت محصولات را بیشتر می کند و تاثیر مستقیمی در جذب مشتری دارد و فوم های بسته بندی از آنجایی که رنگ بندی های متنوعی دارند ودر طرح های مختلف می توان تولید کرد بنابرین استفاده از آن در بسته بندی ضروری است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

 

 

 

مزایای استفاده از فوم در بسته بندی :

بسیاری از خسارت های وارده به محصولات تولید شده توسط صنعت گران محترم در هنگام حمل و نقل از کارخانه به محل فروش می باشد که عمده آن بر اثر ضربه های وارده و یا رطوبت هوا ایجاد می گردد . برای کاهش خسارت وارده در این زمینه باید به دنبال بسته بندی مناسبی بود که این خسارات و صدمات وارده را به حداقل رساند .

این فوم ها دارای مزایایی می باشند که باعث افزایش کارایی آنها میشود از جمله آن ها می توان به سبک و کم وزن بودن، رنگ بندی متنوع، خاصیت ضربه پذیری و میزان جذب شوک اشاره کرد. فومهای بسته بندی همچنین ضد آب و ضد رطوبت و مقاوم در برابر سرما می باشند.

حال اگر این فومهای پلی اتیلن از ضخامت و چگالی مناسبی برخوردا نباشند به مرور زمان کاربرد خود را از دست خواهند داد و فرسوده و کهنه می شوند. بنابرین معقولانه است جهت تامین این فوم ها، بهترین کیفیت و مشخصات در نظر گرفته شود. همچنین نکته قابل توجه در فوم های بسته بندی پلی اتیلن این می باشد که باید دارای خاصیت ضربه پذیری بالایی باشند تا زمانی که  فشار زیادی بر آن وارد می شوند مقاوم باشند و طول عمر خوبی داشته باشند. از فوم پلی اتیلن علاوه بر بسته بندی، در صنیع دیگری نیز استفاده می گردد.

  • دارای ضخامت ١ میلی متر تا ٦٠ میلی متر
  • دارای رنگ بندی های متنوع به صورت تک رنگ و چند رنگ
  • تولید شده از مواد اولیه باکیفیت و مرغوب
  • دارای بالاترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه
  • امکان برش زنی فوم براساس سفارش مشتری

Comments are closed.